Arena - okolice

Arena Gliwice

to nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach znajdująca się w odległości 2 km od Rynku, pokonanie dystansu zajmuje 30min, z czego część spaceru prowadzi przez Park Chrobrego. Zapewnia 17 178 miejsc siedzących i stojących w Arenie Głównej[2] i jest jedną z największych hal widowiskowo-sportowych w kraju.  
Przy obecnej ulicy Akademickiej, gdzie znajduje się Arena Gliwice, od 1936 roku był stadion gliwickiego klubu sportowego Vorwärt, który został przebudowany i w 1965 roku zaczął funkcjonować pod nazwą Stadion Dwudziestolecia.
Budowę nowego obiektu sfinansowano z budżetu miasta rozpoczęto w 2013 roku, a pięć lat później oddano go do użytku.
Pierwszym wydarzeniem, które miało tu miejsce, był bieg kobiet Zawsze Pier(w)si, cykliczna impreza mająca na celu uświadomienie kobietom wagi profilaktyki w walce z rakiem piersi.
Oficjalne dni otwarte zostały zorganizowane 12 i 13 maja 2018 r.
W 2019 roku Arena była gospodarzem 17 edycji Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 
 

 

 

Dojazd samochodem

Arena Gliwice położona jest przy strategicznym węźle autostrad A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej, co umożliwia łatwy i szybki dojazd z pobliskich miast oraz łatwą komunikację z innymi województwami.
Arena Gliwice dysponuje parkingiem mieszczącym 800 pojazdów.
Parking jest płatny. Do dyspozycji osób niepełnosprawnych jest 25 miejsc parkingowych, które dostępne są tylko dla pojazdów posiadających widoczne oznaczenie. Wjazd dla takich pojazdów jest bezpłatny.
 

Dojazd autobusem - zobacz więcej 

Do Areny Gliwice można dojechać z centrum miasta linią autobusową Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM) nr 702. Należy wysiąść na przystanku Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa.
 
Dodatkowo linia M1 kursuje między przystankiem Katowice Mickiewicza a Areną Gliwice. Sprawdź rozkład jazdy.
 

Dojazd pociągiem

Dworzec PKP w Gliwicach obsługuje wiele relacji regionalnych i dalekobieżnych do największych miast Polski. Położony jest w odległości 3 km od Areny Gliwice. Drogę można pokonać pieszo, rowerem miejskim, autobusem linii 702 (w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy Gliwice Dworzec PKP) lub taksówką (koszt ok. 20-30 zł).
 
 

 

 

Sponsor Diamentowy


Sponsor Platynowy

Sponsor Złoty